Home History Shipbroking Activities References FAQ News & Events Contact Us
 
Pelikan Shipbroking
 
Pelikan in news
 
Gemi endeksi yılsonuna kadar %50 yükselecek - Dünya Gazetesi - 2013-10-07
 

Pelikan Denizcilik Genel Müdürü Meltem Süloğlu, denizcilik piyasalarında iyimser bir havanın oluştuğunu belirterek Baltık kuru yük endeksinin yılsonuna kadar 3 bin dolara çıkacağını söyledi.

Dünya Ekonomi TV’de ekrana gelen Pusula programının bu haftaki konukları Quinnipiac Üniversitesi Prof.  Osman Kılıç, Amerika’nın gündemindeki bütçe konusunu ve küresel ticarete etkisini yorumlarken, Pelikan Denizcilik Genel Müdürü Meltem Süloğlu, gemi fiyatlarındaki yükselişi ve piyasaları değerlendirdi.

İstanbul Deniz Ürünleri Avcıları Birliği Başkanı Murat Kul ise balık fiyatlarının neden hala yüksek olduğunu açıkladı. Kul, fiyatların düşmeye başlayacağı müjdesini verdi.

Pusula’ya katılan Pelikan Denizcilik Genel Müdürü Meltem Süloğlu, denizcilik piyasalarında iyimser bir havanın oluştuğunu belirterek Baltık kuru yük endeksinin yılsonuna kadar 3 bin dolara çıkacağını vurguladı. Yılbaşına göre ikinci el gemi fiyatlarının yüzde 20 arttığının altını çizen Suloğlu, gemi yatırımı için doğru zamanı ve beklentilerini açıkladı.

Finans uzmanı Prof. Osman Kılıç, dünyadaki yatırımların ABD’ye gitmeye devam ettiğini belirterek bunun orta vadede navlun piyasalarını olumsuz etkileyeceğini aktardı.